HOIOTO ADS-26SA-12 12018EPCN Power AC Adapter 12V 1.5A 18W HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--S
Qty.
HOIOTO ADS-26SA-12 12018EPCN Power AC Adapter 12V 1.5A 18W HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--Square-US
  • Item Name:NewHOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--Square-US
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--Square-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO ADS-26SA-12 12018EPCN Power AC Adapter 12V 1.5A 18W HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--S Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-26SA-12 12018EPCN Power AC Adapter 12V 1.5A 18W HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--S adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-26SA-12 12018EPCN Power AC Adapter 12V 1.5A 18W HOIOTO12V1.5A18W-5.5x2.1mm--S AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.