HITRON PF-28 Power AC Adapter 24V 2A 48W HITRON24V2A48W-4.8x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewHITRON24V2A48W-4.8x1.7mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1~0.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 4.8 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Dimension( L x W x H ):110.21 x 58.65 x 32.46mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HITRON24V2A48W-4.8x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    HEG42-240200-7L AC Adapter, PF-28 AC Adapter,
    • Model:
      [HITRON PF-28 Power AC Adapter 24]
    • 9444 Units in Stock
    HITRON PF-28 Power AC Adapter 24V 2A 48W HITRON24V2A48W-4.8x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HITRON PF-28 Power AC Adapter 24V 2A 48W HITRON24V2A48W-4.8x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HITRON PF-28 Power AC Adapter 24V 2A 48W HITRON24V2A48W-4.8x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.