HITACHI PV-BL30E8 Power AC Adapter 21.5V 0.9A 19.35W HITACHI21.5V0.9A19.35W-5.5x2.1mm-JP
Qty.
  • Item Name:NewHITACHI21.5V0.9A19.35W-5.5x2.1mm-JP
  • InPut:AC100V 50-60Hz 0.5A
  • Adapter Output Voltage: 21.5V
  • Adapter Output Current: 0.9A
  • Adapter Power: 19.35W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :190g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HITACHI21.5V0.9A19.35W-5.5x2.1mm-JP Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PVA-04 AC Adapter, PVBHL1000J1-006 AC Adapter,
    • Model:
      [HITACHI PV-BL30E8 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    HITACHI PV-BL30E8 Power AC Adapter 21.5V 0.9A 19.35W HITACHI21.5V0.9A19.35W-5.5x2.1mm-JP Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HITACHI PV-BL30E8 Power AC Adapter 21.5V 0.9A 19.35W HITACHI21.5V0.9A19.35W-5.5x2.1mm-JP adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HITACHI PV-BL30E8 Power AC Adapter 21.5V 0.9A 19.35W HITACHI21.5V0.9A19.35W-5.5x2.1mm-JP AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.