GVE GM95-240400-F Power AC Adapter 24V 4A 96W GVE24V4A96W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewGVE24V4A96W-3PIN
  • InPut:100-240V~50/60Hz 2.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 96W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :330g
  • Dimension( L x W x H ):130.10 x 58.30 x 31.10mm
  • Package:
    1 x GVE24V4A96W-3PIN Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    GM95-240400-F AC Adapter,
    • Model:
      [GVE GM95-240400-F Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    GVE GM95-240400-F Power AC Adapter 24V 4A 96W GVE24V4A96W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GVE GM95-240400-F Power AC Adapter 24V 4A 96W GVE24V4A96W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GVE GM95-240400-F Power AC Adapter 24V 4A 96W GVE24V4A96W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.