SA 5V 2A AC/DC Adapter SA5V2A10W-5.5x2.5mm-Type-B-UK
Qty.
  • Item Name:NewSA5V2A10W-5.5x2.5mm-Type-B-UK
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :74g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SA5V2A10W-5.5x2.5mm-Type-B-UK Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    SF-789 AC Adapter, SF789 AC Adapter,
    • Model:
      [SA 5V 2A AC/DC Adapter SA5V2A10]
    • 9444 Units in Stock
    SA 5V 2A AC/DC Adapter SA5V2A10W-5.5x2.5mm-Type-B-UK Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SA 5V 2A AC/DC Adapter SA5V2A10W-5.5x2.5mm-Type-B-UK adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SA 5V 2A AC/DC Adapter SA5V2A10W-5.5x2.5mm-Type-B-UK AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.