GREATWALL GA150S-19007900 Power AC Adapter 19V 7.9A 150W GREATWALL19V7.9A150W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewGREATWALL19V7.9A150W-4PIN
  • InPut:100-240V~2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.9A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 4-PINmm
  • Weight( Adapter only ) :775g
  • Dimension( L x W x H ):170.10 x 88.10 x 43.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x GREATWALL19V7.9A150W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    GA150S AC Adapter, GA150S-19007900 AC Adapter,
    • Model:
      [GREATWALL GA150S-19007900 Power ]
    • 9444 Units in Stock
    GREATWALL GA150S-19007900 Power AC Adapter 19V 7.9A 150W GREATWALL19V7.9A150W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GREATWALL GA150S-19007900 Power AC Adapter 19V 7.9A 150W GREATWALL19V7.9A150W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GREATWALL GA150S-19007900 Power AC Adapter 19V 7.9A 150W GREATWALL19V7.9A150W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.