GREATWALL GA150S Power AC Adapter 19V 7.9A 150W GREATWALL19V7.9A150W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewGREATWALL19V7.9A150W-4PIN
  • InPut:100-240V~2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.9A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 4-PINmm
  • Weight( Adapter only ) :775g
  • Dimension( L x W x H ):170.10 x 88.10 x 43.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x GREATWALL19V7.9A150W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    GA150S AC Adapter, GA150S-19007900 AC Adapter,
    • Model:
      [GREATWALL GA150S Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    GREATWALL GA150S Power AC Adapter 19V 7.9A 150W GREATWALL19V7.9A150W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GREATWALL GA150S Power AC Adapter 19V 7.9A 150W GREATWALL19V7.9A150W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GREATWALL GA150S Power AC Adapter 19V 7.9A 150W GREATWALL19V7.9A150W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.