GREATWALL 19V 6.32A AC/DC Adapter GREATWALL19V6.32A120W-7.4x5.0mm-no-pin
Qty.
  • Item Name:NewGREATWALL19V6.32A120W-7.4x5.0mm-no-pin
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 6.32A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: No Pin In The Tip Center
  • Weight( Adapter only ) :550g
  • Dimension( L x W x H ):151.70 x 67.70 x 39.30mm
  • Note:Appearance new grade about 90%.
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x GREATWALL19V6.32A120W-7.4x5.0mm-no-pin Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    GA120SC1-19006320 AC Adapter,
    • Model:
      [GREATWALL 19V 6.32A AC/DC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    GREATWALL 19V 6.32A AC/DC Adapter GREATWALL19V6.32A120W-7.4x5.0mm-no-pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GREATWALL 19V 6.32A AC/DC Adapter GREATWALL19V6.32A120W-7.4x5.0mm-no-pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GREATWALL 19V 6.32A AC/DC Adapter GREATWALL19V6.32A120W-7.4x5.0mm-no-pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.