GOOGLE 8K0GOTD018 Power AC Adapter 12V 5A 60W CHROME12V5A5.5x3.0mm-US
Qty.
  • Item Name:NewCHROME12V5A5.5x3.0mm-US
  • InPut:100-240V~2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in the tip center
  • Weight( Adapter only ) :255g
  • Dimension( L x W x H ):75.30 x 75.28 x 29.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Appearance New Grade > 96% ( Brand New = 100% ). Tested, Function Very Well.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHROME12V5A5.5x3.0mm-US Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [GOOGLE 8K0GOTD018 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    GOOGLE 8K0GOTD018 Power AC Adapter 12V 5A 60W CHROME12V5A5.5x3.0mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the GOOGLE 8K0GOTD018 Power AC Adapter 12V 5A 60W CHROME12V5A5.5x3.0mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the GOOGLE 8K0GOTD018 Power AC Adapter 12V 5A 60W CHROME12V5A5.5x3.0mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.