Genuine UNICOBA UF-65W2P1902B1 Ac Power Adapter 19v 3.42A 65W PSU
Qty.
  • Item Number:NewUNICOBA19V3.42A65W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V 50-60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :200g
  • Dimension( L x W x H ):96.67 x 45.50 x 28.41mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    UF-65W2P1902B1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine UNICOBA UF-65W2P1902B1 A]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine UNICOBA UF-65W2P1902B1 Ac Power Adapter 19v 3.42A 65W PSU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine UNICOBA UF-65W2P1902B1 Ac Power Adapter 19v 3.42A 65W PSU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine UNICOBA UF-65W2P1902B1 Ac Power Adapter 19v 3.42A 65W PSU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.