Genuine UE UES120D2-240500SPA Switching Power Adaptor 24.0v 5.0A 120W Round with 4 Pins
Qty.
  • Item Number:NewUE24V5A120W-4PIN-ZZYF
  • InPut):100-240V~50-60Hz 2.0A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :350g
  • Dimension( L x W x H ):145.60 x 69.70 x 24.60mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    UES120D2-240500SPA AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine UE UES120D2-240500SPA Sw]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine UE UES120D2-240500SPA Switching Power Adaptor 24.0v 5.0A 120W Round with 4 Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine UE UES120D2-240500SPA Switching Power Adaptor 24.0v 5.0A 120W Round with 4 Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine UE UES120D2-240500SPA Switching Power Adaptor 24.0v 5.0A 120W Round with 4 Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.