Genuine Thin FSP FSP090-ABBN3 AC Adapter 19v 4.74A Switching Power Adapter
Qty.
  • Item Number:NewFSP19V4.74A90W-5.5x2.5mm-Thin
  • InPut):100-240V 1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :340g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    Eluktronics
    ELUKTRONICS: THINN-15,
    TOSHIBA: SATELLITE P-50.
    • Model:
      [Genuine Thin FSP FSP090-ABBN3 AC]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Thin FSP FSP090-ABBN3 AC Adapter 19v 4.74A Switching Power Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Thin FSP FSP090-ABBN3 AC Adapter 19v 4.74A Switching Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Thin FSP FSP090-ABBN3 AC Adapter 19v 4.74A Switching Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.