Genuine Polycom 1465-2340-001 Ac Adapter SPS-12-015-240 24v 500mA Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewPOLYCOM24V0.5A12W-5.5x2.1mm-TB
  • InPut):AC100-240V 0.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 0.5A
  • Adapter Power: 12W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :100g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output 24v 500mA
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    1465-42340-001 AC Adapter, SPS-12-015-240 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Polycom
    POLYCOM: SOUNDPOINT IP 550.
    • Model:
      [Genuine Polycom 1465-2340-001 Ac]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Polycom 1465-2340-001 Ac Adapter SPS-12-015-240 24v 500mA Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Polycom 1465-2340-001 Ac Adapter SPS-12-015-240 24v 500mA Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Polycom 1465-2340-001 Ac Adapter SPS-12-015-240 24v 500mA Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.