Genuine New 24V 2A 48W Ac Adapter for Delta EADP-48FB A Power
Qty.
  • Item Number:NewDELTA24V2A48W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    DJ-U48S2415 AC Adapter, EADP-48FB A AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine New 24V 2A 48W Ac Adapte]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine New 24V 2A 48W Ac Adapter for Delta EADP-48FB A Power Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine New 24V 2A 48W Ac Adapter for Delta EADP-48FB A Power adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine New 24V 2A 48W Ac Adapter for Delta EADP-48FB A Power AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.