Genuine Netgear VAN90C-480B AC Adapter 48v 1.45A 70W Power Supply 332-10020-01
Qty.
  • Item Number:NewNETGEAR48V1.45A70W-5.5x2.1mm
  • InPut):AC100-240V 47/63Hz 1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.45A
  • Adapter Power: 70W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :400g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Appearance New Grade > 97% ( Brand New = 100% ), Function Tested, Very Well.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    332-10020-01 AC Adapter, VAN90C-480B AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    The power ac adapter may be used on the following models ( Customer offered ):
    2BS11C3N0022A
    • Model:
      [Genuine Netgear VAN90C-480B AC A]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Netgear VAN90C-480B AC Adapter 48v 1.45A 70W Power Supply 332-10020-01 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Netgear VAN90C-480B AC Adapter 48v 1.45A 70W Power Supply 332-10020-01 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Netgear VAN90C-480B AC Adapter 48v 1.45A 70W Power Supply 332-10020-01 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.