Genuine liteon PA-2400-01CK AC Adapter 24v 5A 120W Power Supply kodak
Qty.
  • Item Number:NewLITEON24V5A120W-kodak-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Dimension( L x W x H ):147x62x42mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    1K2743 AC Adapter, PA-2400-01CK AC Adapter, PA-2400-01CK-ROHS AC Adapter, PA240001CK AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine liteon PA-2400-01CK AC A]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine liteon PA-2400-01CK AC Adapter 24v 5A 120W Power Supply kodak Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine liteon PA-2400-01CK AC Adapter 24v 5A 120W Power Supply kodak adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine liteon PA-2400-01CK AC Adapter 24v 5A 120W Power Supply kodak AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.