Genuine ITE NU60-S540110-I1 AC Adapter 54.0v 1.1A 59.4W Power Supply Round With 4 Pins
Qty.
  • Item Number:NewITE54V1.1A59.4W-4PIN-ZZYF
  • InPut):100-240V~50/60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 1.1A
  • Adapter Power: 59.4W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :310g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    NU60-S540110-I1 AC Adapter, NU60S540110L1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine ITE NU60-S540110-I1 AC A]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine ITE NU60-S540110-I1 AC Adapter 54.0v 1.1A 59.4W Power Supply Round With 4 Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine ITE NU60-S540110-I1 AC Adapter 54.0v 1.1A 59.4W Power Supply Round With 4 Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine ITE NU60-S540110-I1 AC Adapter 54.0v 1.1A 59.4W Power Supply Round With 4 Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.