Genuine GangQi GQ150-5400278-E1 AC Adapter 54v 2.78A 150.12W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewGANGQI54V2.78A150W-Molex-8Pins
  • InPut):100-240v~ 50/60Hz 2.0A Max
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 2.78A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Note: Molex 8 Pins
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    GQ150-5400278-E1 AC Adapter, GQ1505400278E1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine GangQi GQ150-5400278-E1 ]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine GangQi GQ150-5400278-E1 AC Adapter 54v 2.78A 150.12W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine GangQi GQ150-5400278-E1 AC Adapter 54v 2.78A 150.12W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine GangQi GQ150-5400278-E1 AC Adapter 54v 2.78A 150.12W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.