AOC ADPC1925CQ Power AC Adapter 19V 1.31A 25W AOC19V1.31A25W-5.5x2.5mm-US
Qty.
  • Item Name:NewAOC19V1.31A25W-5.5x2.5mm-US
  • InPut:100-240V 1.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.31A
  • Adapter Power: 25W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x AOC19V1.31A25W-5.5x2.5mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [AOC ADPC1925CQ Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    AOC ADPC1925CQ Power AC Adapter 19V 1.31A 25W AOC19V1.31A25W-5.5x2.5mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AOC ADPC1925CQ Power AC Adapter 19V 1.31A 25W AOC19V1.31A25W-5.5x2.5mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AOC ADPC1925CQ Power AC Adapter 19V 1.31A 25W AOC19V1.31A25W-5.5x2.5mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.