AOC PA-1121-19 Power AC Adapter 19V 6.32A 120W AOC19V6.32A120W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewAOC19V6.32A120W-5.5x2.5mm
  • InPut:220-240v~50-60Hz 1.9A Max
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 6.32A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :360g
  • Dimension( L x W x H ):135.10 x 66.70 25.60mm
  • Package:
    1 x AOC19V6.32A120W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    PA-1121-19 AC Adapter,
    • Model:
      [AOC PA-1121-19 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    AOC PA-1121-19 Power AC Adapter 19V 6.32A 120W AOC19V6.32A120W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AOC PA-1121-19 Power AC Adapter 19V 6.32A 120W AOC19V6.32A120W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AOC PA-1121-19 Power AC Adapter 19V 6.32A 120W AOC19V6.32A120W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.