Genuine FSP FSP120-AFAN2 Switching Power Adapter 48V 2.5A 120W Thin
Qty.
  • Item Number:NewFSP48V2.5A120W-5.5x1.7mm-thin
  • InPut):100-240V~1.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :390g
  • Dimension( L x W x H ):151.50 x 75.50 x 25.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Appearance New Grade > 95%.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP120-AFAN2 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP120-AFAN2 Switchi]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP120-AFAN2 Switching Power Adapter 48V 2.5A 120W Thin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP120-AFAN2 Switching Power Adapter 48V 2.5A 120W Thin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP120-AFAN2 Switching Power Adapter 48V 2.5A 120W Thin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.