Genuine FSP FSP060-DIBAN2 AC Adapter with Molex 2Pin 12v 5A 60W Switching Power Adapter
Qty.
  • Item Number:NewFSP12V5A60W-Molex-2Pin
  • InPut):AC100-240V 1.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Note: Molex 2 pins
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP060-DIBAN2 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP060-DIBAN2 AC Ada]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP060-DIBAN2 AC Adapter with Molex 2Pin 12v 5A 60W Switching Power Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP060-DIBAN2 AC Adapter with Molex 2Pin 12v 5A 60W Switching Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP060-DIBAN2 AC Adapter with Molex 2Pin 12v 5A 60W Switching Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.