Genuine FSP FSP040-DWAW2 Ac adapter ADP040-54 Switching Power Adapter 54v 0.74A
Qty.
  • Item Number:NewFSP54V0.74A40W-4.0x1.7mm
  • InPut):100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 0.74A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.7mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADP040-54 AC Adapter, FSP040-DWAW2 AC Adapter, 5080-0001 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP040-DWAW2 Ac adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP040-DWAW2 Ac adapter ADP040-54 Switching Power Adapter 54v 0.74A Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP040-DWAW2 Ac adapter ADP040-54 Switching Power Adapter 54v 0.74A adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP040-DWAW2 Ac adapter ADP040-54 Switching Power Adapter 54v 0.74A AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.