Genuine CWT MPS120S-VI AC Adapter 48v 2.5A 120W Power Supply 4 Pins
Qty.
  • Item Number:NewCWT48V2.5A120W-4PIN-SZXF
  • InPut):100-240V 50-60Hz 1.8A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :720g
  • Dimension( L x W x H ):169.01 x 70.40 x 39.08mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    MPS120S-V1 AC Adapter, MPS120S-VI AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine CWT MPS120S-VI AC Adapte]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine CWT MPS120S-VI AC Adapter 48v 2.5A 120W Power Supply 4 Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine CWT MPS120S-VI AC Adapter 48v 2.5A 120W Power Supply 4 Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine CWT MPS120S-VI AC Adapter 48v 2.5A 120W Power Supply 4 Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.