CWT 12V 10A AC/DC Adapter CWT12V10A120W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewCWT12V10A120W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 10A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Adapter Tip Note: Just 1 Hole
  • Weight( Adapter only ) :630g
  • Dimension( L x W x H ):168.10 x 70.30 x 38.10mm
  • Note:Appearance New Grade > 95%. ( Brand New = 100% )
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CWT12V10A120W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    CAD120121 AC Adapter,
    • Model:
      [CWT 12V 10A AC/DC Adapter CWT12]
    • 9444 Units in Stock
    CWT 12V 10A AC/DC Adapter CWT12V10A120W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CWT 12V 10A AC/DC Adapter CWT12V10A120W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CWT 12V 10A AC/DC Adapter CWT12V10A120W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.