CWT 12V 2A AC/DC Adapter CWT12V2A24W-4pin-EU
Qty.
  • Item Name:NewCWT12V2A24W-4pin-EU
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Tip Note: 4pin
  • Weight( Adapter only ) :120g
  • Dimension( L x W x H ):68.98 x 44.84 x 48.69mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CWT12V2A24W-4pin-EU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CWT 12V 2A AC/DC Adapter CWT12V]
    • 9444 Units in Stock
    CWT 12V 2A AC/DC Adapter CWT12V2A24W-4pin-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CWT 12V 2A AC/DC Adapter CWT12V2A24W-4pin-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CWT 12V 2A AC/DC Adapter CWT12V2A24W-4pin-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.