Genuine AC Power Adapter 20V 4.5A 4 pin Fits LI SHIN 0219B1280 LSE020A2090
Qty.
  • Item Number:NewLS20V4.5A90W-4PIN
  • InPut):100-240V~,50/60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 4.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Note: 4PIN
  • Weight( Adapter only ) :447g
  • Dimension( L x W x H ):132.90x 58.10 x 31.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    0219B1280 AC Adapter, LSE020A2090 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine AC Power Adapter 20V 4.5]
    • 9461 Units in Stock
    Genuine AC Power Adapter 20V 4.5A 4 pin Fits LI SHIN 0219B1280 LSE020A2090 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine AC Power Adapter 20V 4.5A 4 pin Fits LI SHIN 0219B1280 LSE020A2090 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine AC Power Adapter 20V 4.5A 4 pin Fits LI SHIN 0219B1280 LSE020A2090 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.