FSP FSP180-AHAN1 Power AC Adapter 12V 15A 180W FSP12V15A180W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V15A180W-4PIN
  • InPut:100-240V 50-60Hz~2.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 15A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Adapter Tip Mote: UP Positive Pin, GND Negitive pin
  • Weight( Adapter only ) :985g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V15A180W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    FSP180-AHAN1 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP FSP180-AHAN1 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    FSP FSP180-AHAN1 Power AC Adapter 12V 15A 180W FSP12V15A180W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP180-AHAN1 Power AC Adapter 12V 15A 180W FSP12V15A180W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP180-AHAN1 Power AC Adapter 12V 15A 180W FSP12V15A180W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.