FSP FSP180-ABA Power AC Adapter 19V 9.48A 180W FSP19V9.48A180W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V9.48A180W-4PIN
  • InPut:100-240V~2.5A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.48A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :796g
  • Dimension( L x W x H ):170.30 x 85.00 x 41.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V9.48A180W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP180-ABA AC Adapter,
    • Model:
      [FSP FSP180-ABA Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    FSP FSP180-ABA Power AC Adapter 19V 9.48A 180W FSP19V9.48A180W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP180-ABA Power AC Adapter 19V 9.48A 180W FSP19V9.48A180W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP180-ABA Power AC Adapter 19V 9.48A 180W FSP19V9.48A180W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.