FSP FSP045-RHC Power AC Adapter 19V 2.37A 45W FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1.2A-0.6A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.37A
  • Adapter Power: 45W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Dimension( L x W x H ):116.96 x 49.88 x 29.57mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:With Switch Button
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP FSP045-RHC Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    FSP FSP045-RHC Power AC Adapter 19V 2.37A 45W FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP045-RHC Power AC Adapter 19V 2.37A 45W FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP045-RHC Power AC Adapter 19V 2.37A 45W FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.