FSP FSP036RHAN Power AC Adapter 12V 3A 36W FSP12V3A36W-5.5x2.5mm-B
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V3A36W-5.5x2.5mm-B
  • InPut:100-240~1.5A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :210g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:FSP 12.0v 3.0A 5.5*2.5mm Tip
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V3A36W-5.5x2.5mm-B Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP FSP036RHAN Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    FSP FSP036RHAN Power AC Adapter 12V 3A 36W FSP12V3A36W-5.5x2.5mm-B Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP036RHAN Power AC Adapter 12V 3A 36W FSP12V3A36W-5.5x2.5mm-B adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP036RHAN Power AC Adapter 12V 3A 36W FSP12V3A36W-5.5x2.5mm-B AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.