FSP A/12091EA Power AC Adapter 19V 7.1A 135W FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm-Switching
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm-Switching
  • InPut:100-240V~2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.1A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm-Switching Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP A/12091EA Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    FSP A/12091EA Power AC Adapter 19V 7.1A 135W FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm-Switching Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP A/12091EA Power AC Adapter 19V 7.1A 135W FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm-Switching adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP A/12091EA Power AC Adapter 19V 7.1A 135W FSP19V7.1A135W-5.5x2.5mm-Switching AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.