FSP DAGFSNBS Power AC Adapter 12V 8A 96W FSP12V8A96W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V8A96W-4PIN
  • InPut:100-240V~1.4A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 8A
  • Adapter Power: 96W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Weight( Adapter only ) :505g
  • Dimension( L x W x H ):158.68 x 58.27 x 32.78mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:compatible with LS12V8.33A100W-4PIN
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V8A96W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DMAD1 AC Adapter, FSP096-DMAD1 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP DAGFSNBS Power AC Adapter 12]
    • 9444 Units in Stock
    FSP DAGFSNBS Power AC Adapter 12V 8A 96W FSP12V8A96W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP DAGFSNBS Power AC Adapter 12V 8A 96W FSP12V8A96W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP DAGFSNBS Power AC Adapter 12V 8A 96W FSP12V8A96W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.