MSI ADP-90FE D Power AC Adapter 20V 4.5A 90W MSI20V4.5A90W-TYPE-C
Qty.
  • Item Name:NewMSI20V4.5A90W-TYPE-C
  • InPut:100-240V 1.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 4.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Mote: Type C
  • Weight( Adapter only ) :330g
  • Dimension( L x W x H ):129.80 x 60.40 x 28.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out Put: 20V=4.5A / 15V=5A / 12V=5A / 10V=5A / 9V=3A / 5V=3A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MSI20V4.5A90W-TYPE-C Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MSI ADP-90FE D Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    MSI ADP-90FE D Power AC Adapter 20V 4.5A 90W MSI20V4.5A90W-TYPE-C Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI ADP-90FE D Power AC Adapter 20V 4.5A 90W MSI20V4.5A90W-TYPE-C adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI ADP-90FE D Power AC Adapter 20V 4.5A 90W MSI20V4.5A90W-TYPE-C AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.