FSP 9NA1801700 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewFSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF
  • InPut:100-240V~2.3A-0.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 28V
  • Adapter Output Current: 6.42A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :970g
  • Dimension( L x W x H ):197.10 x 88.30 x 43.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 9NA1801700 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 9NA1801700 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 9NA1801700 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 9NA1801700 Power AC Adapter 28V 6.42A 180W FSP28V6.42A180W-4Pin-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.