FSP 9NA1504818 Power AC Adapter 19V 7.89A 150W FSP19V7.89A150W-3PIN-thin
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V7.89A150W-3PIN-thin
  • InPut:100-240V~2.0A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.89A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Mote: Round with 3 Pins
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V7.89A150W-3PIN-thin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 9NA1504818 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 9NA1504818 Power AC Adapter 19V 7.89A 150W FSP19V7.89A150W-3PIN-thin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 9NA1504818 Power AC Adapter 19V 7.89A 150W FSP19V7.89A150W-3PIN-thin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 9NA1504818 Power AC Adapter 19V 7.89A 150W FSP19V7.89A150W-3PIN-thin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.