FSP 9NA0350505 Power AC Adapter 12V 2.9A 35W FSP12V2.9A35W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V2.9A35W-4PIN
  • InPut:100-240V~1.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.9A
  • Adapter Power: 35W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :205g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V2.9A35W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 9NA0350505 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 9NA0350505 Power AC Adapter 12V 2.9A 35W FSP12V2.9A35W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 9NA0350505 Power AC Adapter 12V 2.9A 35W FSP12V2.9A35W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 9NA0350505 Power AC Adapter 12V 2.9A 35W FSP12V2.9A35W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.