FSP 12V 3.33A AC/DC Adapter FSP12V3.33A40W-5.5x2.5mm-Metal
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V3.33A40W-5.5x2.5mm-Metal
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.33A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Adapter Tip Note: With Metal Shield
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):109.70 x 49.80 x 31.90mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V3.33A40W-5.5x2.5mm-Metal Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 12V 3.33A AC/DC Adapter FSP]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 12V 3.33A AC/DC Adapter FSP12V3.33A40W-5.5x2.5mm-Metal Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 12V 3.33A AC/DC Adapter FSP12V3.33A40W-5.5x2.5mm-Metal adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 12V 3.33A AC/DC Adapter FSP12V3.33A40W-5.5x2.5mm-Metal AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.