FSP 12V 2.9A AC/DC Adapter FSP12V2.9A35W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V2.9A35W-4PIN-SZXF
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.9A
  • Adapter Power: 35W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V2.9A35W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 12V 2.9A AC/DC Adapter FSP1]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 12V 2.9A AC/DC Adapter FSP12V2.9A35W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 12V 2.9A AC/DC Adapter FSP12V2.9A35W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 12V 2.9A AC/DC Adapter FSP12V2.9A35W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.