FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9V 4A 36W FDL9V4A36W-5.5x2.1mm
1 x FDL9V4A36W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
Compatible Part Numbers:
4822067 AC Adapter, FDLJ1204F AC Adapter,
- Model:
[FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9] - 9444 Units in Stock
FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9V 4A 36W FDL9V4A36W-5.5x2.1mm Tips
- 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
- 2. When using the FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9V 4A 36W FDL9V4A36W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
- 4. Do not leave the FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9V 4A 36W FDL9V4A36W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.