FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9V 4A 36W FDL9V4A36W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewFDL9V4A36W-5.5x2.1mm
  • InPut:AC110-240V 1A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 9V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :190g
  • Package:
    1 x FDL9V4A36W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    4822067 AC Adapter, FDLJ1204F AC Adapter,
    • Model:
      [FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9]
    • 9444 Units in Stock
    FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9V 4A 36W FDL9V4A36W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9V 4A 36W FDL9V4A36W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FDL FDLJ1204F Power AC Adapter 9V 4A 36W FDL9V4A36W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.