EPSON V850 Power AC Adapter 24V 1A 24W EPSON24V1A24W-6.0x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewEPSON24V1A24W-6.0x4.0mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 0.8A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 1A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 6.0 x 4.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :200g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON24V1A24W-6.0x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    215236028-01 AC Adapter, A462E AC Adapter,
    • Model:
      [EPSON V850 Power AC Adapter 24V ]
    • 9444 Units in Stock
    EPSON V850 Power AC Adapter 24V 1A 24W EPSON24V1A24W-6.0x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPSON V850 Power AC Adapter 24V 1A 24W EPSON24V1A24W-6.0x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPSON V850 Power AC Adapter 24V 1A 24W EPSON24V1A24W-6.0x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.