CISCO 34-1977-03 Power AC Adapter 48V 0.38A 18.24W CISCO48V0.38A18.24W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewCISCO48V0.38A18.24W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~0.5A 50-60Hz 40-59VA
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 0.38A
  • Adapter Power: 18.24W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Dimension( L x W x H ):99.10 x 55.20 x 32.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Appearance New Grade > 95%. Function is ok.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CISCO48V0.38A18.24W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CISCO 34-1977-03 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    CISCO 34-1977-03 Power AC Adapter 48V 0.38A 18.24W CISCO48V0.38A18.24W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CISCO 34-1977-03 Power AC Adapter 48V 0.38A 18.24W CISCO48V0.38A18.24W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CISCO 34-1977-03 Power AC Adapter 48V 0.38A 18.24W CISCO48V0.38A18.24W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.