EPSON A391GB Power AC Adapter 13.5V 1.5A 20W EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewEPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 0.3A
  • Adapter Output Voltage: 13.5V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:OUtPut: 13.5v 1.2A/1.5A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    2054332-01 AC Adapter, A391GB AC Adapter,
    • Model:
      [EPSON A391GB Power AC Adapter 13]
    • 9444 Units in Stock
    EPSON A391GB Power AC Adapter 13.5V 1.5A 20W EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPSON A391GB Power AC Adapter 13.5V 1.5A 20W EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPSON A391GB Power AC Adapter 13.5V 1.5A 20W EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.