EPSON PERFECTION 3590 Power AC Adapter 24V 1.3A 31.2W EPSON24V1.3A31.2W-6.5x4.4mm-220V
Qty.
  • Item Name:NewEPSON24V1.3A31.2W-6.5x4.4mm-220V
  • InPut:AC220-240V 50/60Hz 0.6A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 1.3A
  • Adapter Power: 31.2W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :210g
  • Dimension( L x W x H ):105.70 x 50.30 x 33.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Input AC220-240V
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON24V1.3A31.2W-6.5x4.4mm-220V Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    A411E AC Adapter,
    • Model:
      [EPSON PERFECTION 3590 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    EPSON PERFECTION 3590 Power AC Adapter 24V 1.3A 31.2W EPSON24V1.3A31.2W-6.5x4.4mm-220V Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPSON PERFECTION 3590 Power AC Adapter 24V 1.3A 31.2W EPSON24V1.3A31.2W-6.5x4.4mm-220V adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPSON PERFECTION 3590 Power AC Adapter 24V 1.3A 31.2W EPSON24V1.3A31.2W-6.5x4.4mm-220V AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.