EPSON 5V 3A AC/DC Adapter EPSON5V3A15W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewEPSON5V3A15W-5.5x2.1mm
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 15W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :160g
  • Dimension( L x W x H ):93.60 x 46.50 x 32.30mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON5V3A15W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    A492E AC Adapter,
    • Model:
      [EPSON 5V 3A AC/DC Adapter EPSON]
    • 9444 Units in Stock
    EPSON 5V 3A AC/DC Adapter EPSON5V3A15W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPSON 5V 3A AC/DC Adapter EPSON5V3A15W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPSON 5V 3A AC/DC Adapter EPSON5V3A15W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.