EPSON PS-180 Power AC Adapter 24V 2A 48W EPSON24V2A48W-3Pins
Qty.
  • Item Name:NewEPSON24V2A48W-3Pins
  • InPut:100-240V~50/60Hz 1.3A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Tip Mote: Round with 3 Pins
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Apperance New Grade > 96%.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON24V2A48W-3Pins Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    HH159B AC Adapter, M159A AC Adapter, M159D AC Adapter, M159F AC Adapter, PS-180 AC Adapter,
    • Model:
      [EPSON PS-180 Power AC Adapter 24]
    • 9444 Units in Stock
    EPSON PS-180 Power AC Adapter 24V 2A 48W EPSON24V2A48W-3Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPSON PS-180 Power AC Adapter 24V 2A 48W EPSON24V2A48W-3Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPSON PS-180 Power AC Adapter 24V 2A 48W EPSON24V2A48W-3Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.