EPSON 24V 5A AC/DC Adapter EPSON24V5A120W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewEPSON24V5A120W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :400g
  • Dimension( L x W x H ):149.10 x 79.90 x 45.10mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON24V5A120W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    CJWZ024373451 AC Adapter, M180A AC Adapter, PS-220 AC Adapter,
    • Model:
      [EPSON 24V 5A AC/DC Adapter EPSO]
    • 9444 Units in Stock
    EPSON 24V 5A AC/DC Adapter EPSON24V5A120W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPSON 24V 5A AC/DC Adapter EPSON24V5A120W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPSON 24V 5A AC/DC Adapter EPSON24V5A120W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.