EPSON 13.5V 1.5A AC/DC Adapter EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewEPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm
  • Adapter Output Voltage: 13.5V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Note:OUtPut: 13.5v 1.2A/1.5A
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    2054332-01 AC Adapter, A391GB AC Adapter,
    • Model:
      [EPSON 13.5V 1.5A AC/DC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    EPSON 13.5V 1.5A AC/DC Adapter EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPSON 13.5V 1.5A AC/DC Adapter EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPSON 13.5V 1.5A AC/DC Adapter EPSON13.5V1.5A20W-5.0x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.