EMERSON EM-2405 Power AC Adapter 24V 5A 120W EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewEMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~2.0A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :390g
  • Dimension( L x W x H ):148.9 x 79.9 x 44.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    2450120W 005 AC Adapter, AD12024N5L AC Adapter, EM-2405 AC Adapter,
    • Model:
      [EMERSON EM-2405 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    EMERSON EM-2405 Power AC Adapter 24V 5A 120W EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EMERSON EM-2405 Power AC Adapter 24V 5A 120W EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EMERSON EM-2405 Power AC Adapter 24V 5A 120W EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.